Hosting bazy danych

Na przestrzeni ostatnich lat rozwiązanie, jakim jest hosting bazy danych, stawało się i staje nadal coraz częściej wybieraną formą przechowywania danych. Dzięki błyskawicznemu rozwojowi technologii zarówno podręcznej (komputer, telefony) jak i pośredniej (telekomunikacja, serwery), dostęp do informacji jako danych staje się coraz prostszy, szybszy i powszechniejszy. Jednak zanim można dane te otrzymać, muszą one zostać stworzone i zapisane. Interesującą natomiast sprawą jest fakt, iż nie od zawsze bazy danych królują, jeśli chodzi o przechowywanie informacji.

Początki przechowywania danych

Wbrew temu, co można sądzić, nie zawsze dane były zapisywane w jakiejkolwiek trwałej postaci. Najpierw dane były przechowywane w pamięci podręcznej komputera, na którym uruchomione było oprogramowanie. Była to bardzo nieskuteczna metoda, gdyż dane były tracone przy każdym wyłączeniu oprogramowania, oraz nie było możliwości ich odzyskania w wypadku awarii.

Zapisywanie lokalnie

Naturalnym wnioskiem w celu rozwiązania tego problemu jest utrwalanie danych na lokalnej maszynie. Przykładem wygodnego do tego celu formatu danych jest JSON. Rozwiązanie to skutecznie niweluje wszystkie wymienione problemy, gdyż możliwe jest kopiowania zapisanych plików na inne nośniki danych, przez co awaria jednego nie oznacza ich jednoznacznej utraty.

Problemy dostępowe

Niestety zapisywanie danych na nośniku lokalnym nie umożliwia nam dostępu do nich z dowolnej maszyny. Ponadto dane te nie są ułożone w sposób ułatwiający analizę bądź modelowanie ich. Rozwiązaniem, które i tym problemom wychodzi naprzeciw, jest relacyjna baza danych (tzw. baza danych SQL). Dzięki temu rozwiązaniu dane są nie tylko dostępne zewsząd (jednak wymagające autoryzacji), ale również ich relacyjność znacząco ułatwia ich analizę.

Hosting bazy danych

Ile kosztuje hosting bazy danych?

Przestrzeń na daneCena za miesiąc
256 MB10.00 PLN
512 MB15.00 PLN
1 GB20.00 PLN
2 GB30.00 PLN
4 GB50.00 PLN

W naszej ofercie znajdują się warianty o różnej ilości przestrzeni dyskowej na dane, by w jak największym stopniu dopasować się do Państwa potrzeb. W ramach skorzystania z oferty otrzymają państwo od nas dane logowania do bazy danych. Jeżeli będą Państwo pragnęli powiększyć przestrzeń na dane, w dowolnym momencie można tego dokonać poprzez nasz formularz kontaktowy. Taka operacja będzie możliwa według zawartej obok oferty jedynie, jeżeli aktualnie używany przez Państwo nie jest maksymalny przewidywany przez nas rozmiar przestrzeni dyskowej. W przypadku znacząco większych potrzeb na hosting bazy danych z Państwa strony, ceny będą ustalane w sposób indywidualny.

Jak zamówić hosting bazy danych?

Pragniemy zaznaczyć, iż naczelnym dla nas priorytetem jest uproszczenie formy kontaktu w celu złożenia zamówienia, gdyż Państwa komfort i wygoda są dla nas ważne. Aktualnie uprzejmie prosimy, by skorzystali Państwo z naszego formularza kontaktowego znajdującego się na stronie głównej, uwzględniając wybrany rozmiar przestrzeni dyskowej na hosting bazy danych. Bardzo przepraszamy za niedogodności.

Przejdź do formularza kontaktowego
Hosting bazy danych

* Podane kwoty są wartościami orientacyjnymi i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.