Hosting strony internetowej

Hosting strony internetowej

Postęp technologiczny

W czasach, kiedy internet dopiero raczkował, autorzy stron internetowych, celem ich widoczności w sieci, używali swoich prywatnych komputerów. Wówczas to właśnie ich sprzęt stanowił ich prywatny hosting strony internetowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeksponowana w ten sposób strona internetowa była możliwa do odwiedzenia pod specjalnie przygotowanym identyfikatorem karty sieciowej komputera, czyli dzięki adresowi IP.

Problematyczne następstwa

O ile stosowane wówczas rozwiązanie działało, niewielki rozwój technologii sprawił, że rozwiązanie to stało się wysoce niepraktyczne. Utrzymywanie włączonego nieprzerwanie komputera było bardzo kosztowne. Pieniądze jednak nie były największym problemem. Taki działający komputer mógł stanowić niebezpieczeństwo przykładowo w nocy, czy w czasie dłuższej nieobecności właściciela.

Koszty

W obecnych czasach nie do pomyślenia jest, by określone strony działały jedynie w danych porach dnia czy nocy. Niestety, takie zachowanie byłoby następstwem utrzymywania stron internetowych na komputerach osobistych bądź innych urządzeniach podręcznych, tzw. lokalnych. Chcąc zapewnić nieprzerwany dostęp do strony internetowej, nasza maszyna musiałaby być uruchomiona przez cały czas, co z ekonomicznego punktu widzenia byłoby nieopłacalne. Jedynym możliwym rozwiązaniem jest uruchomienie swojego komputera zdalnego, bądź pożyczenie części zasobów od kogoś. Wówczas taki zdalny komputer możemy określić jako hosting stron (znany też jako hosting www). Co więcej, zdalny komputer może zostać wykorzystany przez wiele osób, co czyni to rozwiązanie o wiele tańszym.

Hosting strony internetowej

Zabezpieczenia

Wraz z rozwojem szeroko rozumianego internetu, w bardzo wielu domach i firmach pojawił się router. Jednym z jego zadań jest kontrola ruchu, umożliwia nam on całkowicie dowolne odnajdowanie innych komputerów w sieci, jednak w przypadku poszukiwania naszego, to router zostanie znaleziony i nie pozwoli naszego komputera zobaczyć. Ponieważ nasz komputer nie został znaleziony, nikt nie dowie się o stworzonych przez nas stronach, a więc trzeba szukać innego rozwiązania, np. hosting strony internetowej, do którego dostęp w żaden sposób nie zostanie zablokowany.

Stabilizacja rynku

Ze względu na te oraz niektóre inne aspekty, to właśnie hosting strony internetowej (znany także jako webhosting) stał się standardem. Ponadto charakteryzuje się on jeszcze jedną cechą, niewymienioną powyżej. Dzięki temu, że pliki strony nie są trzymane na żadnym lokalnym urządzeniu, dostęp do plików zdalnych możliwy jest z każdego miejsca na Ziemi i za każdym razem forma tego dostępu jest taka sama.

Ile kosztuje hosting strony internetowej?

Przestrzeń dyskowaCena miesięczna
128 MB10.00 PLN
256 MB12.00 PLN
512 MB15.00 PLN
1 GB20.00 PLN
2 GB30.00 PLN
4 GB50.00 PLN
8 GB80.00 PLN

W naszej ofercie pod hosting strony internetowej znajdują się warianty o różnej ilości przestrzeni dyskowej, by w jak największym stopniu dopasować się do Państwa potrzeb. By możliwe było pełne skonfigurowanie serwera, wymagana jest domena. Jeżeli Państwo takowej nie posiadają, jako spółka możemy wybraną przez Państwo zarejestrować lub jeśli nie jest ona potrzebna, wymagać musimy podania subdomeny znajdującej się w naszej domenie głównej digitalpgs.com. Niezależnie od wyboru, pod wskazaną domeną zobaczyć będzie można zawartość Państwa hostingu. W ramach skorzystania z oferty otrzymają państwo od nas dane logowania do serwera FTP, aby umożliwić wysyłanie tam plików.

Dodatkowe informacje

Przed przystąpieniem do kontaktu, uprzejmie prosimy o podjęcie decyzji na temat domeny bądź subdomeny, która prowadzić będzie na udostępniony Państwu hosting strony internetowej. Jeżeli będą Państwo pragnęli powiększyć przestrzeń na dane, w dowolnym momencie można tego dokonać poprzez nasz formularz kontaktowy. Taka operacja będzie możliwa według zawartej wyżej oferty jedynie, jeżeli aktualnie używany przez Państwo nie jest maksymalny przewidywany przez nas rozmiar przestrzeni dyskowej. W przypadku znacząco większych Państwa potrzeb, ceny będą ustalane w sposób indywidualny.

Jak zamówić hosting strony internetowej?

Pragniemy zaznaczyć, iż naczelnym dla nas priorytetem jest uproszczenie formy kontaktu w celu złożenia zamówienia. Aktualnie uprzejmie prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie głównej, uwzględniając wybrany rozmiar przestrzeni dyskowej. Bardzo przepraszamy za niedogodności.

Przejdź do formularza kontaktowego

* Podane kwoty są wartościami orientacyjnymi i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.