Produkcja filmu

Nie od dzisiaj wiadomo, iż w sukcesie na scenie YouTube bardzo istotną rolę pełni produkcja filmu. Czasy, w których filmy nagrywane były smartphone’ami odeszły w niepamięć, chociaż kiedyś były najlepszym wyborem do nagrywania w swoich czterech ścianach. Jednak nie zawsze tak było.

Ewolucja produkcji filmów

Historia światowej kinematografii sięga lat 80. XIX wieku. Już przez prawie półtora wieku ludzkość zajmuje się nagrywaniem oraz odtwarzaniem produkowanych filmów.

Pierwsze kroki

Pierwszym filmem w historii kina był stworzony w 1888 kilkusekundowy film Roundhay Garden Scene, chociaż raczej powinno się użyć określenia „pierwszy ruchomy obraz”. Oryginalna taśma filmowa, na której znajduje się jego zapis, jest obecnie przechowywany w Londyńskim Muzeum Nauki. Pierwszym nagraniem, które uznawane jest pełnoprawny film, jest Wyjście robotników z fabryki Lumière w Lyonie z 1895 roku.

Produkcja filmu
Tablica z napisami

Kino nieme

Od samego początku kinematografii, produkcja filmu skutkowała nagraniem bez głosu. Z pewnością każdy nieraz widział achromatyczny film, w którym po bezdźwięcznej wypowiedzi bohatera, ukazywał się zaraz po tym ujęciu tekst ze słowami. Tego rodzaju filmy towarzyszyły ludziom aż do 2 połowy lat 20. XX wieku.

Dźwięk w filmie

Przełomowym filmem w kinematografii światowej okazał się film z 1927 roku Śpiewak jazzbandu, chociaż technologia umożliwiająca zapis dźwięku istniała już pół dekady. Ten film zaś zapoczątkował nurt filmów muzycznych.

Filmy kolorowe

Początkowo produkcja filmu skutkowała w filmie achromatycznym. Technika rejestrowania obrazu kolorowego nazywała się Technicolor i istniała już od 1899 roku, jednak jedynie w wersji prototypowej. Do powszechnego użytku przykładowo w Hollywood wszedł w 1922 roku i pozostał tam 30 lat. Najstarszy na świecie kolorowy film powstał jednak o wiele wcześniej, bo w 1902 roku, a dopiero 110 lat później znaleziono go w Narodowym Muzeum Mediów w Bradford w Wielkiej Brytanii.

Koszt

Co oferujemy?

W ramach współpracy produkcja filmu jest tym, co z chęcią możemy Państwu zaoferować. Dysponujemy sprzętem umożliwiającym nagrywanie w wysokiej jakości nie tylko obrazu, ale i otoczenia (w tym greenscreen).

Ile kosztuje produkcja filmu?

Ze względu na bardzo liczne wariacje dotyczące produkcji filmu, podanie jednoznacznej kwoty jest niemożliwe. Każdorazowo kwota zamówienia będzie ustalana indywidualnie, jednak nie będzie ona mniejsza niż 2 000,00 PLN.

Jak zamówić?

Pragniemy zaznaczyć, iż naczelnym dla nas priorytetem jest uproszczenie formy kontaktu w celu złożenia zamówienia, gdyż Państwa komfort i wygoda są dla nas ważne. Aktualnie uprzejmie prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie głównej, wskazując produkt znajdujący się na niniejszej stronie (tj. Oferta) oraz uwzględniając maksymalna ilość szczegółów docelowego zamówienia. Bardzo przepraszamy za niedogodności.

Przejdź do formularza kontaktowego

* Podane kwoty są wartościami orientacyjnymi, one jak i powyższa oferta nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.