Infrastruktura chmury obliczeniowej

Nie od dzisiaj wiadomo, iż infrastruktura chmury obliczeniowej to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Dzięki niej możemy odciążyć nasze podzespoły, spychając odpowiedzialność na kogoś innego.

Czym jest chmura?

Zgodnie z widoczną obok ilustracją, chmurą zwykliśmy nazywać miejsce poza naszym lokalnym sprzętem, gdzie wykonywane są operacje na naszych danych. Przykładem rozwiązania chmurowego jest Google Drive. Pozwala nam on na przechowywanie oraz edycję różnych plików, za których przechowanie odpowiada serwis, z którego korzystamy, a nie nasz lokalny komputer. Z tego powodu to właśnie to rozwiązanie gra pierwsze skrzypce w rozwiązaniu, jakim jest infrastruktura chmury obliczeniowej.

Infrastruktura chmury obliczeniowej

Linux server? To są inne?

Warto nadmienić, iż w przypadku serwerów istnieje wybór między Windowsem a Linuxem. Nie można tej walki o klienta nazwać zaciekłą, gdyż żaden z konkurentów nie tworzy wielkich kampanii reklamowych, nie wskazuje swoich zalet nad drugim ani nie stosuje innych rozwiązań. Oba rozwiązania serwerowe współistnieją i współistnieć będą. Są jednak konkretne argumenty, dzięki którym użytkownik się przychyli do jednego z nich.

Cena

Zdecydowaną przewagę linuxowi zapewnia jego cena, bowiem jest to system darmowy. Pierwotna wersja została zaprojektowana przez Linusa Torvaldsa, jako system o odmiennej od dzieła Microsoftu strukturze wewnętrznej.

Zaawansowanie

Wszystkie systemy z rodziny Windowsa są systemami tworzonymi dla wygody w użytkowaniu, szczególnie przez osoby nietechniczne, część linuxów natomiast jest przystosowana do użytkownika zaawansowanego. Najlepszym przykładem różnicy w zaawansowaniu jest porównanie możliwości Wiersza Poleceń w systemie Windows z Terminalem w systemie Linux. Ten drugi posiada na tyle dużo funkcjonalności, że przy nim CMD wydaje się po prostu biedne.

Na czym polega infrastruktura chmury obliczeniowej?

Nieraz zdarza się, iż zmuszamy nasz sprzęt lokalny do wykonywania skomplikowanych operacji, a to zajmuje czas. Im więcej operacji, im bardziej złożone operacje, tym dłużej to trwa. Jednakże nie wszystkie operacje trzeba wykonywać lokalnie. Infrastruktura chmury obliczeniowej to udostępnienie mocy obliczeniowej naszych maszyn dla Państwa celów prywatnych. Rozwiązaniem chmurowym jest także serwowanie danych, jednak w takim wypadku zachęcamy do skorzystania z hostingu strony internetowej.

Co dalej?

Pragniemy zaznaczyć, iż naczelnym dla nas priorytetem jest uproszczenie formy kontaktu w celu złożenia zamówienia, gdyż Państwa komfort i wygoda są dla nas ważne. Aktualnie uprzejmie prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie głównej, uwzględniając maksymalna ilość szczegółów docelowego zamówienia. Bardzo przepraszamy za niedogodności.

Przejdź do formularza kontaktowego

* Podane kwoty są wartościami orientacyjnymi i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.