Linkowanie

Zwiększenie ilości klientów poprzez procesy SEO jest celem wielu właścicieli stron internetowych. Jednym z elementów dobrego pozycjonowania są procesy off-site SEO. W ich skład wchodzą wszystkie zabiegi związane z rozwojem strony, które nie są wykonywane bezpośrednio na stronie internetowej. Jakość linkowania SEO można stwierdzić oceniając profil linkowy strony.

Czym jest profil linkowy i jak o niego zadbać?

Rozwinięcie akronimu HTML – Hypertext Markup Language – zawiera w sobie słowo „hiperłącze”, czyli „link”. Świadczy to o tym jak ważne jest linkowanie w szeroko pojętym internecie. Jakość i ilość takich linków jest dla Google’a jednym z głównych wyznaczników tego, która strona powinna wyświetlić się jako pierwsza. Przecież zgodnie zasadami, kierującymi światem realnym – jeżeli dużo osób o czymś mówi, to jest to prawdopodobnie warte sprawdzenia.

Ważniejsza od samej ilości linków jest jednak ich jakość. Wartościowe linki to takie, które zostały umieszczone na wartościowych stronach. Jak zbadać wartość takich stron? Jest do tego wiele narzędzi, ale najważniejsze w ocenie są wiedza i doświadczenie osoby zajmującej się linkowaniem.

Profil linkowy jest więc zestawieniem wszystkich stron linkujących dany serwis wraz z informacjami o jakości tych domen. Porównywanie go z profilem linkowym konkurencji jest jednym z zadań osoby opiekującej się SEO serwisu.

Co związanego z linkowaniem możemy zaoferować?

Przede wszystkim zapewniamy wyszukiwanie dobrych jakości serwisu do publikacji linków na stronach, tak by ulepszyć swój profil linkowy.

Zajmujemy się także tworzeniem zaplecza SEO – jest to strona, z której linki docierające do głównej witryny będą unikatowe – konkurencja nie będzie miała dostępu do linków z takiej domeny.

Proponujemy także weryfikację poprawności linkowania wewnętrznego [link]